چرا شرکت ها نیاز به مشاورانی خارج از شرکت دارند؟

چرا شرکت ها نیاز به مشاورانی خارج از شرکت دارند؟

از یک منظر بیرونی ، ارزیابی اینکه چرا شرکتها برای شناسایی مشکلات خود و رفع آنها به مشاورانی از خارج از شرکت احتیاج دارند ، گاهی دشوار است. یک شوخی قدیمی درباره مشاوران این است که آنها ساعت مچی شما را می گیرند تا زمان را به شما بگویند ، اما در واقع دلایل زیادی وجود دارد که شرکتها واقعاً نیاز به مشاورانی برای کمک به رفع پیچیده ترین مسائل و مشکلات خود دارند. در این مطلب به چند مورد از این دلایل اشاره می کنیم ، با بهین یار همراه باشید.

استقلال فکری

برخلاف یک کارمند دائمی ، که ممکن است تحت سیاست های داخلی یک سازمان باشد ، مشاوران خارجی دیدگاه مستقلی را در کار خود ارائه می دهند. یک مشاور خوب همیشه بی طرف و واقع بین خواهد بود ، چون هیچ ارتباط شخصی با سازمان ندارند. تفکر “خارج از چارچوب” آنها به این معنی است که آنها می توانند فقط بر روی هدف یا برنامه مورد توافق با مشتری خود تمرکز کنند ، بدون اینکه گرفتار حواس پرتی های داخلی شوند.

تفکر خلاقانه

بدون وابستگی به روشهای خاصی برای انجام کارها یا فرهنگ و روش های همیشگی یک شرکت ، مشاوران می توانند با واقع بینی راه حل های مهم و خلاقانه ارائه کنند. آنها بدون توجه به اینکه آیا کار آینده آنها به جلب رضایت مدیران تجاری بستگی دارد یا نه ، می توانند بینش و تفکر استراتژیک مغایر با آنچه مشتری معمولاً فکر کرده است را ارائه دهند.

تجربه و تخصص مشاور

یک مشاور کسب و کار با تجربه و تخصص خود می تواند راه حل های دقیق مورد نیاز برای هر بخش یا سازمانی خاص را ارائه دهد. مشاوران تخصصی معمولاً با چندین مشتری در زمینه تخصصی خود کار می کنند که باعث می شود آنها از آخرین روندها و تحولات در این زمینه آگاه باشند و این اطلاعات را در اختیار متقاضی مشاوره قرار دهند. این موضوع مهم سازمان ها را قادر می سازد همیشه جلوتر از رقبا باشند و از حداکثر پتانسیل موجود در روشها و مدلهای جدید استفاده کنند.

استفاده از بهترین شیوه های صنعت

تنوع در تجربه های مشاوران ، آنها را در موقعیت خوبی قرار می دهد تا در شرایط گوناگون بهترین روش ها را ارائه دهند. با یادگیری از بهترین های هر صنعت ، سازمان ها می توانند راه های بهبود عملکرد خود را پیدا کنند. انجام مشاوره با مشاوران تخصصی و استراتژیک می تواند منجر به افزایش سهم بازار یک شرکت ، افزایش تولید محصولات ، کمک به سازماندهی مجدد برای بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها ، افزایش قابلیت های شرکت و یا حتی خرید شرکت های دیگر شود.

ظرفیت محدود شرکت

مواقعی وجود دارد که یک شرکت حرکتی را در نظر می گیرد که ممکن است در حوزه تخصص فعلی شرکت نباشد. در این شرایط معمولا نیاز به عقد قرارداد کوتاه مدت با سایر مجموعه های متخصص وجود دارد. آنلاین کردن کسب و کار نمونه بارز این موضوع است. با توجه به سرعت دیجیتالی شدن و رقابت شدید در این حوزه ، ممکن است یک شرکت وقت لازم برای اجرای به موقع زیرساخت های لازم برای برنامه نویسی و طراحی یک وب سایت را نداشته باشد. در این حالت ، ارتباط با یک مشاور حوزه دیجیتال یا فناوری اطلاعات برای کمک به رفع نیاز فوری یا ظرفیت سازی برای شرکت ضروری است.

جلوگیری از اختلال در کار روزمره شرکت

اجرای یک پروژه تحول با استفاده از کارکنان موجود می تواند باعث شود که فعالیتهای روزمره یک سازمان مورد غفلت یا کمبود نیرو قرار گیرد. با استفاده از مشاوران خارجی برای کمک به هدایت پروژه های تحول ، شرکت ها اطمینان حاصل می کنند که کارهای روزمره آنها به خوبی توسط کارکنان خودشان انجام می شود ، در حالی که تیمی مجزا که توسط پیمانکاران خارجی هدایت و توسط یک تیم از کارمندان داخلی پشتیبانی می شود ، پروژه تحول شرکت را انجام میدهد.

گرفتن تصمیمات دشوار

به دلیل واقع بین بودن ، مشاوران می توانند تصمیم های دشوار بگیرند. به عنوان مثال ، فرآیند شناسایی کارمندان جهت تعدیل نیرو می تواند تحت تأثیر احساسات قرار گیرد و به پویایی تیم آسیب بزند. اما مشاوران خارج سازمان دارای یک بینش دقیق تر ، واقعی تر و دورتر از احساسات هستند که از این طریق می توانند تصمیمات درست تری بابت تعدیل نیروی کارمندان بگیرند.

مقیاس بزرگتر از شهر یا حتی کشور

ممکن است یک شرکت نوپا در یک شهرستان کوچک یا حتی روستا در حال تاسیس باشد. این شرکت شاید نتواند تمام نیازهای مشاوره خود را در محدوده جغرافیایی خود برطرف کند. در این شرایط مشاوران تخصصی در سامانه های مشاوره ای آنلاین مانند بهین یار می توانند وَرای محدوده جغرافیایی ، بهترین مشاوره های لازم را به متقاضیان ارائه دهند.

مقرون به صرفه

به غیر از هزینه های ساعتی و دوره ای که به یک مشاور خارجی پرداخت می شود ، شرکت ها هزینه های اضافی مانند تأمین مزایا یا حتی تأمین کامپیوتر و فضای کاری را متحمل نمی شوند. علاوه بر این ، پس از اتمام موفق یک پروژه ، شرکت ممکن است دیگر نیاز به مشاور در آن حوزه خاص نداشته باشد ، لذا سازمان دیگر هزینه ای را متحمل نمی شود. علاوه بر آن ، برای استخدام یک کارمند دائمی شرکت ها باید حقوق وی را در تمام طول سال پرداخت کنند ، در حالی که اگر سازمانی قرارداد سالانه با شخصی ببندد اما از عملکرد وی راضی نباشد ، پروسه اخراج و قطع همکاری با وی و استخدام نیروی جدید از صفر میتواند برای سازمان گران و طاقت فرسا باشد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه